افزودن Hibernate به منوی استارت ویندوز 10

مایکروسافت در ویندوز حالت های Sleep و Hibernate را قرار داده است. با استفاده از این دو حالت، کاربران می توانند سیستم خود را بدون از دست رفتن اطلاعات موجود در حافظه RAM و قطع شدن برنامه های درحال اجرا، به خواب برود(نه اینکه خاموش شود).

Hibernate به معنای خواب زمستانی است. گر چه این گزینه در منوی استارت بین Sleep، Shutdown و دیگر گزینه ها قرار ندارد، اما شما می توانید به سادگی آن را به منوی استارت خود اضافه کنید.

Hibernate(هایبرنیت) ترکیبی از دوحالت ShutDown و Sleep است. در این حالت، اطلاعات موجود در حافظه RAM، در هارد دیسک ذخیره می شوند و سپس سیستم خاموش می شود و پس از روشن شدن سیستم اطلاعات از هارد دیسک، توسط RAM خوانده می شود و همه برنامه هایی که در حال اجرا بودند، دوباره حالت قبلی خود را می گیرند و هر چیزی که در RAM وجود داشته دوباره راه اندازی می شود و شما می توانید به ادامه ی کارهای خود بپدازید.

ویژگی این حالت این است که سیستم کاملا خاموش می شود و از انرژی برق استفاده ای نمی شود(برای لپ تاپ هایی که از باطری استفاده می کنند بسیار مفید است). در مقابل سرعت روشن شدن در این حالت، از حالت Sleep، دیرتر است.

مراحل افزودن Hibernate:

1- وارد Control Panel شوید.

2- گزینه Power Options را انتخاب کنید.

3- پس از انتخاب گزینه Power Options، از گزینه های سمت چپ که در تصویر هم می بینید گزینه Choose what the power buttons does را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده بر روی گزینه Change Setting That Are Currently Unavailable کلیک کنید(مطابق تصویر زیر).

در پایین صفحه قسمت ShutDown Settings، تیک گزینه Hibernate را زده و Save Changes را بزنید.

به همین راحتی گزینه Hibernate، به منوی استارت شما اضافه شد☺.

موفق باشید☻

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *